درک پارادایم مخاطب

طراحی و تدوین کمپین‌های تبلیغاتی

- لئو برنت

قبل کسب سهم از بازار، از ذهن مخاطب خود سهم بگیرید.

همان طور که لئو برنت – یکی از بزرگترین مردان تبلیغات در قرن گذشته – عنوان کرد، برای افزایش فروش نیاز است با برقراری ارتباطات گسترده با مخاطبان هدف، در ذهن او جا بگیریم.
تبلیغات از قرن گذشته پیشرفته‌تر شده و بسیاری از ساختارهای شناخته شده آن دوران تغییر کرده است؛
برای همین شناخت پارادایم موجود با توجه به وضعیت بازار، رقبا و مخاطب ضروری‌ترین فعالیت درعلم ارتباطات است.

ابزارهای ما برای درک و تغییر پارادایم موجود

مجموعه این ابزارها به تیم ما کمک می‌کند تا بر اساس اهداف کسب‌وکار، پیام مورد نظر را به مخاطب هدف به وسیله رسانه‌های تاثیرگذار منتقل کنیم.

ایده پردازی

به خلاقیت بدون استراتژی «هنر» گفته می شود و به خلاقیت همراه استراتژی «تبلیغات».- جف آی.ریچاردز
در دنیای امروز ایده ها هستند که با هم رقابت می کنند. ایده‌ی برنده مالک ذهن و قلب مخاطب می‌شود. در هر فعالیت ارتباطی و تبلیغاتی در پارادایم‌، استراتژی رسیدن به هدف را به کمک تیم ایده‌پردازی، با یک ایده منحصربه‌فرد همراه می کنیم تا پیام شما ماندنی و تاثیرگذار شود.

استراتژی

استراتژی خلق الگویی است از مجموعه ای از تصمیم ها که به دنبال هم می آیند. – هنری مینتزبرگ
برای آنکه به هدف دست پیدا کنیم؛ روشی منطقی و خلاق برای تفکر می‌خواهیم که از میان انتخاب های خوب بهترین انتخاب را نشانه بگیرد. در هر فعالیت ارتباطی استراتژی چهارچوب اصلی چگونگی دستیابی به هدف را برای ما می سازد.

تحقیقات بازار

برای شناخت یک شیر، به باغ‌وحش نروید؛ بلکه به جنگل بروید. -«ناشناس»
تحقیقات بازار با درک بینش مخاطب و شناخت همه‌جانبه بازار، اطلاعاتی دقیق و واضح از وضعیت موجود را در دسترس ما قرار می دهد؛ اطلاعاتی که به کمک آن می توان مخاطب آینده را در امروز همراه ما ‌کند.

برنامه‌ریزی رسانه

«به من نگو چقدر خوب این کار (تبلیغات) را انجام می دهی، به من بگو چقدر انجام این کار من را موفق می‌کند. » – لئو برنت
دیده شدن و شنیده شدن حرف‌های ما بستگی به انتخاب مناسب رسانه‌هایی است که در آن قصد حضور داریم. برنامه‌ریزی رسانه، انتخابی خلاقانه در راستای استراتژی از اثربخش‌ترین رسانه‌ها برای دیده شدن و شنیده شدن توسط گروه مخاطب با کمترین میزان هزینه است.

اجرای خلاق

«ساده‌اش کن. به یادماندنی اش کن. به گونه‌ای باشد که چشم‌ها را دعوت به تماشا کردن بکند.»-لئو برنت
هسته مرکزی هر فعالیت ارتباطی و تبلیغاتی پیام آن است. چگونگی رساندن آن پیام در قالب تصویر، کلام و … فعالیتی است که به کمک مهارت و دانش تیم خلاقیت ما انجام می‌شود. هدف تیم خلاقیت ما برقراری ارتباط مناسب برند شما با مخاطب هدف شما است.

کپی‌رایتینگ

«من یاد گرفتم هر احمقی توانایی نوشتن یک آگهی بد را دارد اما فقط یک نابغه واقعی می تواند از یک آگهی خوب دست بکشد. »- لئو برنت
کپی، همان متن و نوشتار است که به مانند کلام، یکی از مهم‌ترین روش‌های انتقال مفاهیم بوده است. این انتقال در قالب کلمات، نیازمند شناخت عمیق مخاطب و تسلط بی اندازه به زبان است. کپی رایتینگ در اصل ابزاری برای خلق تبلیغات موثر و پرجاذبه در راستای برقراری ارتباط موثر و ماندگار در ذهن با مخاطب خود است.

طراحی POSM

«اگر منجر به فروش نمی شود ، پس خلاقانه نیست» – دیوید اگیلوی
POSM یا اقلام مورد نیاز برای مکان خرید، در اصل خلق تعاملی قانع‌کننده و منحصربه‌فرد با مخاطب در مهمترین نقطه تصمیمگیری برای خرید است، که برند شما را در نظر مخاطب هدف متمایز می‌کند. ما برای برند شما به کمک شناخت محصول شما و درک فرآیند ذهنی مخاطب در خرید، اقلام مورد نیاز را متناسب طراحی و اجرا می‌کنیم.

تولید و پروداکشن آگهی‌های تلویزیونی

«مردم محصول محیط خود هستند .اگر می خواهید مردم محصولات شما را بخرند ، محصولات شما باید بخشی از محیط زندگی آنها باشند.» _ پول آندرسون
در اصل، آگهی های تلویزیونی موثر باید به گونه ای تولید شوند که نه تنها مخاطب آن آگهی را به یاد آورد ؛ بلکه برند و پیام پشت آن را نیز به خوبی به خاطر بسپارد. بنابراین تیم پروداکشن ما با در نظر داشتن این رویکرد آگهی های تبلیغاتی را برای شما تولید می کند که جرقه ای قوی و ارتباطی ماندگار را در ذهن مخاطب شما بوجود آورد.

خرید رسانه

رسانه مرکبی است برای رساندن پیام به مخاطب ؛ مجموعه فعالیت هایی که منجر به خرید فضای رسانه ای با هدف رساندن پیام برند شما به مخاطب هدف می شود را خرید رسانه تعریف می کنیم. ما با درک اهمیت موضوع استفاده درست رسانه ، رسانه ای را با کمترین هزینه برای شما خریداری می کنیم که مخاطب شما برای آن وقت می گذارد و به برند شما در آن جا با دقت و رضایت گوش می سپارد.